Jadwiga Strusińska

kobieta


Info o osobie    |    Media    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Nazwisko Jadwiga Strusińska 
  Urodzenie Strusino gmina Bielsk Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  Płeć kobieta 
  ID osoby I571  Podczaski
  Ostatnia modyfikacja 24 kwie. 2018 

  Ojciec Marcin Strusiński,   zm. po 1603 
  Matka Urszula Ilartowska 
  ID rodziny F192  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

  Rodzina Przodkowie Wawrzyniec Podczaski,   ur. ok. 1570, Podczachy gmina Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją,   zm. 1642, Podczachy gmina Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją  (wiek ~ 72 lat) 
  Ślub przed 1603  Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  Dzieci 
  Ślub: 1x1. Paweł Podczaski,   ur. ok. 1610 r., Podczachy gmina Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją,   zm. po 1674 r. , a przed 1682 r., Szewce Nadolne Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
  Ślub: 1x2. Anna Podczaska
   3. Stanisław Podczaski
  Ślub: 2x4. Katarzyna Podczaska,   ur. ok. 1620
  Ostatnia modyfikacja 24 kwie. 2018 
  ID rodziny F181  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Ukryj mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - - Strusino gmina Bielsk Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsŚlub - przed 1603 - Pacyna Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 

 • Dokumenty
  Akt zrzeczenia się roszczeń przez Jadwigę Strusińską, żonę Wawrzyńca Podczaskiego, syna Bartłomieja, na rzecz braci Pawła i Wojciecha Strusińskich. 1603 r.
  Akt zrzeczenia się roszczeń przez Jadwigę Strusińską, żonę Wawrzyńca Podczaskiego, syna Bartłomieja, na rzecz braci Pawła i Wojciecha Strusińskich. 1603 r.
  Wobec urzędu i akt niniejszych grodzkich łęczyckich osobiście się stawiając tam sama szlachetna Jadwiga Strusińska, małżonka prawowita szlachetnego Wawrzyńca, syna zmarłego szlachetnego Bartłomieja Podczaskiego, notariusza ziemi gostynińskiej, wraz z asystencją osobistą tegoż męża swojego, i jego zgodą na rzeczy, o których mowa poniżej, pozostając zdrowa, odstępując, w tym względzie [tj. sprawy, o której traktuje dokument] od wszelkiego prawa i jurysdykcji sobie przysługujących, zaś tej grodzkiej łęczyckiej jurysdykcji, odnośnie tego aktu [prawnego], się poddając, publicznie i dobrowolnie oświadczyła, że szlachetni Paweł i Wojciech Strusińscy, synowie szlachetnego Marcina Strusińskiego bracia rodzeni, jej odnośnie posagu i parafernaliów [osobisty majątek żony, wzięty z domu rodzinnego, a niewchodzący w skład posagu], które jej się zgodnie z prawem z dóbr ojcowskich i matczynych należą, w pełni zadość uczynili, i że od tychże braci, na mocy czynności prawnej każdego z nich jako posag i parafernalia wystarczająco otrzymała, z czego ich kwituje [zwalnia z dalszych roszczeń], i z dóbr wspomnianych, ojcowskich i matczynych, do niej prawowicie należących, ona rezygnuje i ich się zrzeka, i całkowicie i wieczyście je odstępuje na rzecz wyżej wspomnianych swoich braci jako prawowitych dziedziców.