Jan Podczaski

mężczyzna ok. 1570 - przed 1644  (~ 73 lat)


Info o osobie    |    Media    |    Notatki    |    Wszystko    |    PDF

 • Nazwisko Jan Podczaski 
  • Właściciel cząstkowy Sejkowic i Słomków
  Urodzenie ok. 1570 
  Płeć mężczyzna 
  Zgon przed 1644 
  wiek ~ 73 lat 
  ID osoby I614  Podczaski
  Ostatnia modyfikacja 30 mar. 2020 

  Ojciec Przodkowie Bartłomiej Podczaski,   ur. przed 1518, Podczachy gmina Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją,   zm. przed 1589, Sejkowice gmina Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją  (wiek < 71 lat) 
  Matka Przodkowie Anna Trębińska,   ur. ok. 1535, Trębki Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją,   zm. po 1597  (wiek ~ 63 lat) 
  Ślub ok. 1560  Trębki Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  ID rodziny F183  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

  Rodzina Przodkowie Zofia Skotnicka 
  Ślub przed 1616 
  Dzieci 
  Ślub: 1x1. Stanisław Podczaski,   zm. przed 1642, Rakowiec pow. gostyniński gm. Pacyna Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
   2. Anna Podczaska,   ur. ok. 1628, Rakowiec Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
   3. Marianna Podczaska,   ur. ok. 1630, Rakowiec Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
  Ostatnia modyfikacja 19 mar. 2020 
  ID rodziny F211  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Dokumenty
  Akt Anny z Tębińskich wdowy po Bartłomieju Podczaskim z Sejkowicz z ziemi gostynińskiej. 1589 r.
  Akt Anny z Tębińskich wdowy po Bartłomieju Podczaskim z Sejkowicz z ziemi gostynińskiej. 1589 r.
  Stawiając się osobiście przed urzędem i aktami niniejszymi grodzkimi łęczyckimi, szlachetna Anna córka zmarłego szlachetnego Floriana Trębińskiego, i owdowiała małżonka szlachetnego zmarłego Bartłomieja Podczaskiego, w Sejkowiczach w ziemi gostynińskiej i powiecie gąbińskim, na mocy tak prawa przekształcenia posagu, jak i prawa dożywocia tenutariuszka, zdrowa na ciele i umyśle, odstępując prawo swoje ziemskie jakiekolwiek sobie przysługujące, a niniejszej jurysdykcji grodzkiej się poddając,publicznie i wyraźnymi słowami oświadczyła, że z dożywocia przez wspomnianego zmarłego Bartłomieja Podczaskiego męża swojego na dobrach Sejkowicze uczynionemu dla szlachetnego Floriana Podczaskiego,syna swojego prawowitego, jako z dóbr dziedzicznych rezygnuje, i z samej umowy dożywocia rezygnuje i ją wieczyście unieważnia, z dodaniem także tego, że ta sama Anna na mocy dobrowolnej ugody pod swoją wolę i nadzór przyjęła szlachetnego Jana Podczaskiego syna swojego młodszego, i szlachetną Zofię córkę, wraz ze wszystkimi rzeczami ruchomymi i nieruchomymi, pod opiekę swoją, wyżywienie i utrzymanie,wyżej wspomnianego Jana aż do jego lat sprawnych, wspomnianą zaś Zofię do jej zamążpójścia.

 • Notatki 
  • zapis 1589
   zapis 1617
   Zapis 1621